X

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Dikkat Edilmesi Gerekenler / Başvuru Kayıt

Başvuru Kayıt esnasında dikkat edilmesi gerekenler.

  • İsim E-Posta ve adres bilgilerinin doğruluğunu kontrol ediniz.
  • Mutlaka, kullandığınız bir E-Posta adresi belirtiniz. Rezervasyon bilgileri fiyat teklifi e-posta yoluyla gönderilmektedir.
  • Boy beden göz saç ten gibi bilgileri doğru ve eksiksiz olarak giriniz.
  • Gönderdiğiniz fotoğraflarınız da, gözlüklü şapkalı vs, görüntüler yüklemeyiniz. Yüz ve diğer fiziksel özelliklerin belirgin olduğu fotoğraflar olmasına dikkat ediniz.
  • Özel yetenekleriniz varsa mutlaka belirtiniz. İş teklifi almanızda ve rezervasyon aşamasında etkin role sahiptir.
  • Ek bilgiler olarak eğitim bilgilerinizi mutlaka giriniz.
  • Form gönderildikten sonra e-posta adresinizi kontrol ediniz. En geç 24 saat içerisinde size bir e-posta göndereceğiz.

 

Gönderim başarılı. mesajının görüntülendiğini kontrol ediniz.

Nasıl Üye Olabilirim?

Daha önce açılmış bir üye hesabınız yoksa yeni üyelik için Yeni Üye Kayıt bölümünden üyelik hesabı açabilirsiniz.

Ajans Post'a Üye Olmak Ücretli mi?

Hayır, Ajans Post üyeliği ücretsizdir.

Kendi Kast Portfolyomu Oluşturabilir miyim?

Evet, kendi kast portfolyonuzu oluşturabilir ve dilediğiniz an yayından kaldırabilirsiniz. Bu ne işe yarar? Freelance (serbest) çalışanlar için, kısa veya uzun dönem iş aldıklarında kendi kast kaydını belirli bir süre yayından kaldırabilirler. Ajans anlaşmalı çalışanlar içinde geçerlidir. Ajans anlaşmalı çalışan kişiler AjansPost aracılığı ile almış oldukları iş tekliflerini bağlı olduğu ajansa veya menajerine iletebilir. Rezervasyon sonucu yetkili kişi ile çalışma saatleri, gereksinimler, prensipleri, yasal ve ekonomik koşulları konfirme için bağlı bulunan ajans veya menajer sanatçı adına rezervasyon sahibi ile görüşebilir. Bu da Ajans (menajer) Marka Model iletişiminde zaman kazandıracaktır.

Kast Ajans Kayıt Ne Demektir?

Cast Kayıt Ne Demektir?

Sanatçı Oyuncu Model fotoğrafları (set-kart) ve fiziksel özellikleri, Eğitim Deneyim bilgilerinin yer aldığı sunum dosyası. Sanatçı oyuncu veya model, kendisi için en uygun gördüğü ajans veya menajer ile ön görüşme sonrası çekim için randevu alır veya daha önceden stüdyo ya da dış mekan da profesyonel fotoğraf sanatçısı tarafından çekilmiş fotoğrafları ile birlikte fiziksel özelliklerini (göz, saç, ten, boy, kilo, beden, yaş, cinsiyet yetenek-performans ) kayıt ettirir. Menajer veya Ajans da bu bilgileri dosyalama sonucu sunumlarına ekler. Serbest veya ajans anlaşmalı çalışmak kişisel tercihtir. Freelance (serbest) çalışarak da oyuncu veya model kendi iş faturasını, kaşesini ibraz edebilir. Ajansa veya menajere bağlı olarak yükümlülüklerinin firmanın karşılayacağı bir anlaşma ile de çalışabilir.

Ajans İçin Çekilmiş Fotoğrafım Yok

Sektörde neredeyse herkesin bir ajans kaydı sırasında ajans için çekilmiş fotoğrafları var. bunları ajansınızdan isteyebilirsiniz. Eğer sizin yoksa yakınınızda bulunan tanıdığınız bir fotoğrafçıdan, ajans için fotoğraflar çektirebilirsiniz. Bu konuda profesyonel destek istiyorsanız, bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Özel Fotoğraf Çekimi Yapıyor musunuz?

Evet. Eğer özel fotoğraf çekimi, kişiye özel olacaksa; Sizden, yine size teslim edilmek üzere bir SD kart temin etmenizi istiyoruz. Eğer kamuya açık alanlarda kullanılacaksa hafıza kartı veya CD ye aktarıyor, aynı gün teslim ediyoruz. Net 10 Poz İstanbul şehir içi: 800 TL Şehir dışı 1200 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Tiyatro Oyunculuğu

Tiyatro projelerinde oyuncu olarak görev almak için;

Yönetmenler genelde sahne deneyimi olan oyuncuları tercih etmektedir. Daha önce yer aldığınız projelerden görüntü (video) ve görseller bu konuda daha fazla fikir edinmelerine neden olacaktır. Deneyimler eğitim ve yetenekler aktif rol oynamaktadır.

Dizi Film Oyunculuğu

Dizi film oyunculuğu yapmak için, kamera önü oyunculuk eğitimi veya deneyim olmalıdır. Kamera önü oyunculuk sahne oyunculuğunun aksine abartılı jestler gerektirmemektedir. Dizi Film projelerinde oyuncu olarak yer alabilmek için kendinize ait bir oyuncu döküm sayfası olmalıdır. Prodüksiyon firmaları yapımcılar veya proje sahipleri bu alanları incelemekte ve yapıya uygun sanatçılara rezervasyon teklifi yapmaktadır.

Nasıl İş Teklifi / Rezervasyon Yapabilirim?

Üye, sanatçı veya modelin kast sayfasında bulunan mesaj gönder bölümünden mesajınızı göndererek iş teklifi yapabilirsiniz.

Yayınlanmış Bir Projeye Nasıl Başvurabilirim?

Proje, sizin kayıt kriterleriniz ile ilgili ise? Hemen alt tarafında başvuru yap butonu görülmektedir. Bu butona tıkladığınızda daha önce kayır etmiş olduğunuz cast bilgileriniz, proje sahibine otomatik olarak gönderilir. Proje sahibi de başvuru yapan üyelerin cast bilgilerini incelemeye alır ve sizinle iletişim kurmak için sayfanızı ziyaret eder. Sonrasında ise, projeye uygunluk durumuna göre size mesaj gönderebilir. Bir projeye hemen başvuru yapabilir, veya daha sonra incelemek üzere kayıt edebilirsiniz. Kayıt edilen projelere ÜYE MENÜ bölümünden görüntüleyebilirsiniz.