X

Etiketler: En iyi cast ajansı

En İyi Cast Ajansı

En iyi cast ajansı olmayı elbette hedefliyoruz ancak, güvenilir bir cast ajansı olmayı seçmemizin temel sebeplerine göz atacak olursak;

  • Son zamanlarda, bazı cast (kast) ajans sitelerine başvuru yapmış veya sektöre ilgi duyan amatör kişilere mesaj göndererek, “Beğenildiniz ! Fotoğraflarınızı inceledik!, şampuan reklamı yada çikolata reklam filminde oynama hakkı kazandınız! bunun için şu kadar miktarı hesabımıza yatırmanız gerekiyor, gibi mesajlar göndererek,  bir takım dolandırıcılık yöntemi ile sektöre ilgi duyan kişileri zarara uğratmayı düşünen, merdiven altı olarak tabir edilen cast ajansları şikayetleri çoğaldı. İşini iyi yapan oyuncu, yetenek ve model ajanslarını tenzih ederiz. Cast teklifi nasıl olmalıdır? Audition nedir, showreel nedir? Setcard (comp-card) ne demektir? gibi soruların yanıtlarına daha önceki yazılarımızda yer vermiştik ancak yinede kısaca söz edecek olursak;
  • Sadece başvuru kayıt formu ile bir büyük reklam filminde yer alma şansı 1% dir. çok extrem (değişik, farklı, sıra dışı) bir yüz veya yetenek ile mümkün olabilir. O da, ajans ofisinde yüz yüze görüşme ile bir sözleşme sonucu gerçekleşmektedir. Prodüksiyon, dizi film, reklam filmi için istenen Audition (odeyşın) yani canlandırılacak rolün ön çekimi için uygun görülen oyuncu-lar stüdyoya çağrılır ve kısa bir çekim gerçekleştirilir. Bunun adı Audition (odeyşın) dır. Showreel (şovrel) ise oyuncu yada modelin daha önceki performanslarının bulunduğu yayınlanmış veya yayımlanmamış görsel (resim – fotoğraf) yada videolarının olduğu kayıtlardır.
  • Kesinlik kazanan bir proje için ön seçmelere katılacaksanız mutlaka ajans hakkında çevrenizden bir ön bilgi edinmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Ajans Post neden güvenlidir?

  • Ajans Post, sayfanızdaki bilgilere göre size bir iş teklifi gönderildiğinde, yetkililer tarafından mutlaka kurumsal bir değerlendirme yapılacak ve bir ön görüşme ile mutabakat sağlanırsa, daha sonra size bilgi verilecektir.
  • İşin konumu, stratejisi, uygulanması, ve diğer gereksinimleri öğrenildikten sonra, sizden bir fiyat teklifi almadan karşı tarafa (teklif sahibi firma) asla fiyat verilmeyecektir.
  • Sizin belirleyeceğiniz ücretin üzerine 20% eklenerek ilgili firma veya kuruluşa bildirilecek. Anlaşma sağlanırsa kesin rezervasyon gerçekleştirilecektir.
  • Bu durum her iki tarafın güvenli bir iş birliği içerisinde olması açısından önem teşkil etmektedir.
  • AjansPost aracı kurum olma özelliğini daima korumaya çalışmakta, medya – gösteri – sahne sanatları dallarında yer alan kişilerin hakkını korumak için çaba sarf etmektedir.

Ajans Post, herhangi bir doğal afet, kaza, hastalık vb. durumlar için yedek oyuncu – model – sanatçı teklifini saklı tutmaktadır.